Historia Parafii

Parafia została wyodrębniona z parafii pw. Św. Stanisława Kostki. O budowę kościoła starano się od 1935 roku, ale dopiero 1. listopada 1973 roku zaczęto sprawować Msze św. w kaplicy cmentarnej. W latach 1980 – 1981 trwała budowa kościoła parafialnego, który został poświęcony 15 grudnia 2002 roku przez ks. abpa Stanisława Gądeckiego.

Pierwszym proboszczem Parafii był ks. kan. Kazimierz Lijewski.

Schola parafialna

Schola Parafialna powstała w 1997 r. z inicjatywy ks. Proboszcza Kazimierza Lijewskiego i Pani Agnieszki Kaczmarczyk. Przez lata ewoluowała, z zespołu dziecięco-młodzieżowego zmieniła się w dziecięcy, a ostatnio znów w dziecięco-młodzieżowy. Zmienili się też prowadzący. Obecnie w pracach scholi uczestniczy około 20-stu dzieci w wieku od 5-ciu do 15-stu lat oraz 3 osoby dorosłe prowadzące zespół wraz z opiekunem duchowym – ks. Rafałem Cywińskim.

Próby odbywają się raz w tygodniu, w czwartki o godz. 18.30 w Oratorium, a efekty cotygodniowej pracy można śledzić na niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00, w czasie której zapewniamy oprawę muzyczną liturgii. Czasami zespół śpiewa też na Mszy św. w ciągu tygodnia, np. w czasie rorat.

Zespół przygotowuje dwa koncerty w ciągu roku: kolędowy, w okresie Bożego Narodzenia
i ogólny, na zakończenie roku pracy.

W okresie letnim dzieci wraz z opiekunami wyjeżdżają na tygodniowe wczasorekolekcje.
W tym roku byliśmy na Kaszubach, a w roku 2015 wybieramy się do Szklarskiej Poręby.